TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Koolitus

TJO koolituskalender

Efektiivse tootmise edulood 2018 II

Lean Six Sigma Green Belt Koolitusprogramm 2018 II

Tootmisjuhi arenguprogramm 2018 II

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2018 II

ISO 45001 - millised on uuendused?

Tootmisjuhi arenguprogramm 2018 I

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2018 I

Lean Six Sigma Green Belt koolitusprgramm 2018 I

Efektiivse tootmise edulood 2018 eelhuvi registreerimine

LEAN-tehnikate koolitusprogramm 2017 II

Tootmisjuhi arenguprogramm 2017 II

LEANi rakendamise praktilised õppetunnid tootmisettevõttes

5S süsteem tootmisettevõttes

Lean Six Sigma Yellow Belt koolitusprogramm

ISO 22000:2018le vastav toiduohutuse juhtimissüsteem

ISO 45001le vastav TTO-juhtimissüsteem

Protsesside parendamine 6 sigma abil

Lean põhimõtete rakendamine teeninduses

Lean mõtteviis ja tehnikad kontoris

Lean põhimõtete rakendamine tootmises, lean mäng

Võtame raiskamised kontrolli alla

ISO 22000 standardi uuendused

Mis muutub ISO 9001:2015 standardis

Mis muutub ISO 14001:2015 standardis

Riskijuhtimise sisu ja levinumad meetodid

Lean 6 sigma ei ole raketiteadus

Kuidas suurendada tootmise efektiivsust

Lean'i sisu lihtsalt ja praktiliselt

Koolituse tellimine kingitusena

Soovin tellida sisekoolitusiFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Lean- metoodikate rakendamine 2012 II

Milleks Lean-metoodikate rakendamine? 

Tootmisprotsesside või ka teenuse osutamise tegevuste sujuvus mõjutab oluliselt iga ettevõtte võimet pakkuda kliendile tooteid ja teenuseid tähtaegselt, madalate kuludega ning konkurentidest kiiremini. Lean tootmise põhimõtete rakendamise kaudu on organisatsioonid üle maailma oluliselt vähendanud oma tootmiskulusid ning suurendanud efektiivsust.

Oleme aastaid tegelenud lean jt juhtimisvõtete ning tööriistade rakendamisega erinevates organisatsioonides ja veendunud, et lean-põhimõtete rakendamine on jõukohane igale ettevõttele. Paraku on Eesti ettevõtetes seni veel suhteliselt vähe teadmisi ja kogemusi. Seetõttu on silmapaistvate tulemusteni jõudnud alles vähesed.

Praktika näitab, et lean tootmise juurutamiseks on tarvis nii teadmisi kui ka kogemusi, mis loovad hea baasi programmide elluviimiseks. Oluline on siinkohal nii õigete tööriistade valik, oskuslik rakendamine, aga ka kindlustunne, et kõike seda on võimalik tulemuslikult ka meie ettevõttes rakendada. Siinkohal nägimegi, et Eesti tootmisettevõtetel on vaja koolitusprogammi, mis tooks lean tootmise põhimõtted ja peamised tehnikad lihtsal ning praktilisel moel kasutajateni.

Lean tootmise koolitusprogrammi läbivaks ideeks on vähendada pideva parendamise kaudu raiskamisi tootmisprotsessis, mis loob väärtust ja voolab tõrgeteta vastavalt nõudlussignaalidele. Kogu programm koosneb 7 koolitusest, mille käigus õpetatakse osalejatele põhilisi sujuva tootmisprotsessi saavutamise põhimõtteid ja meetodeid. Lean tootmise peamisteks komponentideks on standardiseeritud tööoperatsioonid, töökoha optimaalne korraldus, visuaalsed juhised, efektiivsed ruumilahendused, kvaliteedi saavutamine lähtepunktis, meeskonnad, lähtumine kliendi nõudlusest, kiired tootevahetused, tootmisrakud, tootmistakti loomine, pidev parendamine ja palju muud.

Programmi eesmärgid:

  • anda osalejatele teadmised lean-tootmise põhimõtete osas;
  • treenida praktilisi oskusi ning võtteid põhimõtete ja tööriistade rakendamise osas;
  • võimaldada arutelusid ja kogemuste jagamist rakendamiskogemuste ja saavutatud tulemuste osas.
     

Programmi sihtgrupp

Lean põhimõtted ei ole raketiteadus ning on jõukohased praktiliselt kõigile inimestele. Käesolev koolitusprogramm on eelkõige suunatud juhtidele ja spetsialistidele, kes otsesel või kaudsel viisil mõjutavad tootmist või teenuse osutamist.
 

Programmi ülesehitus

Programm üles ehitatud 7-päevase koolitustsüklina, kus koolituspäevade vahele on jäetud 2-nädalased vahed (v.a. viimane koolitus). Iga koolituspäev moodustab sisulise terviku ning soovi korral on võimalik osaleda ka üksikutel päevadel.

7-päevase tsükli esimene koolitus on sissejuhatav ning kõiki lean tootmise põhimõtteid haarav. Järgnevad 6 päeva keskenduvad kitsamatele teemadele. Täpsemalt vaata juba iga päeva kirjeldust.

 Programmi kava koolituste kaupa:

Metoodika ja koolituspõhimõtted

Koolituste käigus annavad konsultandid/lektorid teemakohase ülevaate põhimõtetest ning rakendusest. Kõikide koolituste lahutamatuks osaks on praktilised arutelud ning kogemuste vahetamine ja praktilised ülesanded rühmatöödena või individuaalsete harjutustena. Iga koolituse päeva kohta saab iga osaleja trükitud konspekti.
 

Investeering ja täiendav informatsioon

Seitsmest koolitusest koosneva koolitusprogrammi "Lean-metoodikate rakendamine" täispaketi hinnaks on 1 350 eurot. Hind sisaldab koolituse materjale. Koolitused toimuvad OÜ TJO Konsultatsioonid koolituskeskuses (Väike-Paala 1, Tallinn). Hindadele lisandub käibemaks.

Soodustused:

  • Kõigile TJO Konsultatsioonid konsultatsiooniklientidele kehtib meie koolituskursustel osalemiseks hinnasoodustus -5%.
  • Kui samast organisatsioonist osaleb TJO Konsultatsioonid arenguprogrammi(de)s kokku vähemalt 2 inimest, siis rakendatakse täiendavat soodustust -10%.

Põhilektorid

Jussi Onoper - OÜ TJO Konsultatsioonid juhatuse esimees, 14-aastase kogemusega juhtimiskonsultant, kes on nõustanud ja hinnanud parimaid ettevõtteid nii Eestis kui ka Euroopas..

Matti Lilleväli - OÜ Note Pärnu kvaliteedi- ja arendusjuht, omab pikaajalist kogemust LEAN management (Kaizen) projektide elluviimisest tootmisfirmas.

Registreerumine:
Koolitusprogrammi "Lean-metoodikate rakendamine" täispaketile ja ka eraldi koolitustele saab registreeruda siin.