TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

Nõuanded

   Kas eesmärgid ja mõõdikud tõesti töölisi ei huvita?
   Eesti toiduainetööstused on töötleva tööstuse suunanäitajaks
   „Koosolek“ ja „arenguvestlus“ - tänapäevase juhtimispraktika sõimusõnad
   1-minuti õppetund: Kust leida 10 000 €?
   Palun konsultatsioonipakkumist!
   1-minuti õppetund: too juurde
   Esmatasandi juhtide kvaliteet on võtmeküsimus
   1-minuti õppetund: Mida on tootmisettevõttel õppida Vormel-1-st?
   1 minuti õppetund: Me ei tohi seda klienti kaotada
   1 minuti õppetund: Viska minema see pastakas...
   Operatiivne või strateegiline plaan
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – III osa
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – II osa
   Kas ruumipuudus tootmises on põhjus või tagajärg?
   Kas esimene „lean-vasikas“ peab ikka aia taha minema?
   Möödalaskmistest Lean põhimõtete ja tehnikate rakendamisel
   Partiitootmine vs ühe toote voog (one piece flow)
   Kiire tootevahetus SMED tehnikaga
   Lean-tehnikate rakendamise tase tootmisettevõtetes
   Juurpõhjuste analüüsi tööriistad ja 8D raport
   LEAN Manufacturing erinevate variatsioonidega
   Tark ei torma põhimõte tootmisettevõttes
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – I osa
   ISO 9001 – kas ainult sertifikaadi pärast?
   Dokumendihalduse lahenduste uuring

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Kliendid strateegilisest planeerimisest


Strateegiline planeerimine on hetkel aktuaalne teema, sellest kirjutatakse artikleid, väljastatakse raamatuid, räägitakse konverentsidel ja nii edasi. Kuid kui palju tegelikult ja ka praktiliselt strateegilist planeerimist Eestis teostatakse?

OÜ TJO Konsultatsioonid omavad laialdasi kogemusi töös erinevate tegevusvaldkondade ettevõtetega ning lihtsaid ja tõhusaid meetodeid strateegilise planeerimiseks. Ettevõtete hinnangud moderaatorteenuse kasutamise osas on olnud positiivsed ja sageli edasise koostöö aluseks. Toodi välja, et selliste strateegiliste seminaride lõpuks on läbi viidud ettevõtte ja turgude strateegiline analüüs, sõnastatud visioon, strateegiad, tasakaalus eesmärgid, kriitilised edufaktorid ning edasine tegevusplaan. Kavandatud on ka strateegilise plaani edasiste ülevaatuste programm.
Oma kogemusi tutvustaksid mõned TJO Konsultatsioonid kliendid:

Priit Kerma
Sarkop AS juhatuse esimees

"TJO Konsultatsioonidega alustasime koostööd 2001. aastal eesmärgiga töötada välja Sarkop’i tulevikustrateegia ettevõtte juhtkonna osalusel. Lisaks soovisime saada strateegilise planeerimise alaseid teadmisi ning suurendada töötajate panust firma arengusse, seda eelkõige töötajate mõtteviisi ühtlustamise teel. Koostöö konsultandiga oli kasulik, tänu strateegilise planeerimise protsessis osalemisele mõistavad töötajad paremini ärikeskkonda ja ettevõtte tulevikuväljavaateid.
Pea kaks aastat pärast esmase plaani väljatöötamist vaatasime strateegia uuesti üle. Lisaks hetkeolukorra kaardistamisele ja üldstrateegia ülevaatamisele oli eesmärgiks koostada Ekspordiagentuuri toetusprogrammi raames ekspordistrateegia edukaks tegevuse laiendamiseks välisturgudel.
Kuigi strateegilise planeerimise osas olid teadmised ja kogemused juba olemas, otsustasime siiski kasutada välist moderaatorit – tema osalemine tagas protsessi efektiivsuse ja asjatundlikud ning praktilised nõuanded.
Strateegia ja ka ekspordiplaani koostamisel on valmivast dokumendist märksa olulisem sisuline tulemus. Ilma asjaosaliste selge arusaamiseta sellest, millist teed ja kuidas minnakse, ei ole võimalik strateegiat ellu viia. Strateegilise planeerimisega tegelemise näol on tegemist eelkõige investeeringuga inimestesse.
Väga oluline roll on moderaatoril või konsultandil, kelle ülesandeks on leida õiged meetodid inimeste kaasahaaramiseks ja mõtlema panemiseks. Samas peab ta suutma pakkuda võimalikke lahendusi ja tasakaalustada erinevaid ideid.
Kui tahate välja arendada praktikas rakendatava strateegia, soovitan kaasata välist konsultanti, seda nii protsessi efektiivsuse kui ka inimeste teadmiste ja oskuste täiendamist silmas pidades."


Lembit Lump
Kodumajatehase AS juhatuse esimees

"Me ise oleme pidanud oluliseks ja targaks ning ka teoreetikud peavad tähtsaks, et ettevõte pilk oleks suunatud ettepoole. Siiamaani oleme suutnud selle juurde jääda, et meil on visioon ja võtmeeesmärgid viieks aastaks olemas.
Juba 2 aastat oleme koos moderaatoriga “metsas” strateegiat arutamas käinud. Meievahelise koostööga oleme väga rahul. Otsuseid langetasime meie, aga moderaator ohjas seda üritust ja hoidis tempot. Tänu temale oleme optimaalset teed pidi liikunud.
Peale eesmärkide paikapanemist on strateegia teine oluline kasu see, et oleme suutnud välja nuputada meetodeid, kuidas mõõta nende saavutamist ja kuidas neid hinnata.
Juhtisikute osalus arengu kujundamisel on tugevasti kasvanud võrreldes varasemaga, nüüdsest on need MEIE ühised eesmärgid. See kõik tõstab töömeeleolu ja kujundab üldist mikrokliimat.
Sõltumata ettevõttest, pean väga oluliseks, et oleks välja toodud kriitilised edufaktorid - edu näitajad, mida tuleb jälgida ja mille läbi on võimalik kontrollida ettevõtte arengut. Need võimaldavad mõõta, kuidas hakkama saada. Mida varem kriitilised edutegurid on paigas, seda parem. Nende järgi saab ju kontrollida oma tegevust. Intuitiivselt saaks ka eesmärkide täitmist jälgida, kuid see ei ole nii efektiivne. Meil on strateegiline planeerimine hästi õnnestunud, seega soovitan kõigile ettevõtetele."


Gunnar Kraft
Sangar AS juhatuse esimees

"Arvan, et kõik ettevõtted tegelevad strateegilise planeerimisega või peaksid tegelema selle kavandamisega. Igas ettevõttes olukorrad muutuvad ja on väga hea kui teatud perioodi tagant terve juhtkond strateegia läbi mõtleb ning kõik võtmeisikud oma panuse annavad.
Varasematel aastatel olen ise korra või isegi kaks korda aastas organisatsiooni strateegiaga tegelenud, töötades teistes ettevõtetes. 2003. aastal kasutas Sangar majavälise konsultandi abi – efekt oli suurem kui arvata oskasin. Majaväline treenitud konsultant oskab juhtida arutelu, oskab samale teele tagasi suunata, suudab töötajate teadmisi kontsentreerida ja õigeid mõtteid kätte saada. Konsultant teab, mis järjekorras saaks protsessi viia parima tulemuseni.
Kui kaasata kogu juhtkond strateegia väljatöötamisse, siis on tulemus ka parem, kõigil on siht silme ees ning eesmärkide saavutamine motiveerivam ja arusaadavam."

Kokkuvõttes on üldine seisukoht selline, et taoline strateegiline planeerimine on ka tulevikus vajalik ning regulaarne strateegia ülevaatamine tagab edu, mille efektiivsus sõltub kindlate plaanide olemasolust.

Kui Te tahate teada, millist kasu toob strateegiline planeerimine Teie ettevõttele, siis pakume Teie organisatsiooni juhtkonnale tasuta lühiseminari strateegilisest planeerimisest!

Lugege ka teisi TJO Konsultatsioonide nõuandeid