TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

Nõuanded

   Kas eesmärgid ja mõõdikud tõesti töölisi ei huvita?
   Eesti toiduainetööstused on töötleva tööstuse suunanäitajaks
   „Koosolek“ ja „arenguvestlus“ - tänapäevase juhtimispraktika sõimusõnad
   1-minuti õppetund: Kust leida 10 000 €?
   Palun konsultatsioonipakkumist!
   1-minuti õppetund: too juurde
   Esmatasandi juhtide kvaliteet on võtmeküsimus
   1-minuti õppetund: Mida on tootmisettevõttel õppida Vormel-1-st?
   1 minuti õppetund: Me ei tohi seda klienti kaotada
   1 minuti õppetund: Viska minema see pastakas...
   Operatiivne või strateegiline plaan
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – III osa
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – II osa
   Kas ruumipuudus tootmises on põhjus või tagajärg?
   Kas esimene „lean-vasikas“ peab ikka aia taha minema?
   Möödalaskmistest Lean põhimõtete ja tehnikate rakendamisel
   Partiitootmine vs ühe toote voog (one piece flow)
   Kiire tootevahetus SMED tehnikaga
   Lean-tehnikate rakendamise tase tootmisettevõtetes
   Juurpõhjuste analüüsi tööriistad ja 8D raport
   LEAN Manufacturing erinevate variatsioonidega
   Tark ei torma põhimõte tootmisettevõttes
   ISO 9001:2015 toob uuendusi – I osa
   ISO 9001 – kas ainult sertifikaadi pärast?
   Dokumendihalduse lahenduste uuring

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Huvitav ettevõtmine - Hilleberg Eesti suvepäevad


Juuli 2004

Paljudes Eesti firmades on traditsiooniks kujunenud suvepäevade pidamine. Suviste puhkuste lähenemise puhul räägime ühest huvitavast ettevõttest ja ettevõtmisest - Raplas maailma tipptasemel matkatelke tootvast Hilleberg Eesti OÜst.

Hilleberg Eesti juhataja pr Juta Heinvee tutvustab ettevõtet: "Hilleberg Eesti OÜ näol on tegemist üsna omapärase ettevõttega. Põhineme väliskapitalil ja meil töötab täna 33 inimest. Üheks positiivse sisekliima indikaatoriks on fakt, et kogu tegutsemisaja jooksul on meie personali voolavus olnud praktiliselt null. Suhteliselt väikese töötajate arvu juures ei ole me leidnud vajadust jäiga hierarhia loomiseks, oluline on meeskonnatöö. Kõik teavad, et tööülesannete täitmisel sõltutakse üksteisest."

OÜ Hilleberg Eesti kollektiiv telkimas
OÜ Hilleberg Eesti kollektiiv telkimas

Ettevõtte tegevusvaldkond eeldab töötajate huvi matkamise, telkimise ja sportlike eluviiside vastu. Sellest tulenevalt sai Heinvee sõnul umbes 5 aastat tagasi alguse tänaseni kestev traditsioon - kõigi töötajate ühine suvine jalgrattamatk.

Tavaliselt võetakse ette ca 40kilomeetrine retk mõnda kaunisse Eestimaa kohta. Külastatud on nii Lõuna-Eestit kui ka saari. Korraldustoimkond on planeerinud teekonnal kõrvalepõikeid ja peatuseid kohalike vaatamisväärsuste juures (mõisad, looduskaunid kohad jms), mille ajalugu kohapeal tutvustatakse. Telkimisplatsil viiakse läbi erinevaid mänge ja sportlikke tegevusi. Heinvee sõnul pole tööjuttudele suvepäevade programmis ametlikku kohta ette nähtud. Mõni töine teema tuleb lõkke ääres ikka jutuks, kuid tavaliselt pigem läbi huumoriprisma.

Heinvee rõhutab, et tegemist ei ole juhtkonna poolt kunstlikult tekitatud initsiatiiviga, algne idee tuli töötajatelt endilt. Kuna sündmus sobib suurepäraselt ettevõtte organisatsioonikultuuriga ja töötajad naudivad nii korraldamist kui ka osalemist, ei ole juhtkonnal mõtet asju liialt suunama hakata. Aasta aastalt on juhataja ise suvepäevade korraldamisest distantseerunud - ta teab, et organiseerijad on rattaretke õnnestumise nimel valmis endast parima andma.

"Lõbus meeleolu ja ühine tegutsemine aitavad kaasa meeskonnatunde süvenemisele ja omavahelisele paremale läbisaamisele. Tootmistegevuses tuleb ju iga päev arvestada, et oma tegevuses sõltutakse üksteisest, seega peab usaldus kolleegide vastu olema suur," ütleb Heinvee. "Koos metsas ja matkal viibides saad sõna otseses mõttes aru, kellega koos saab "luurele minna"," lisab ta.

Ükski inimene ei käi tänapäeval tööl ainult raha saamise eesmärgil, hea kolleegide seltskond ja mõnus sisekliima on seega igaühe jaoks olulised lisamotivaatorid.

Juta Heinvee annab ka nõu, kuidas juhtkond positiivse õhkkonna teket soodustada saab: lähtudes ettevõtte põhiväärtustest tuleb kindlasti arvestada töötajate huve ja olemust ning olla vastuvõtlik uutele ideedele. Kui soovid, et ühised ettevõtmised tõeliselt hästi õnnestuksid ja kõik rahul oleksid, anna kolleegidele vastutus korraldamise eest. Enda jaoks organiseeritud üritust väärtustavad kõik.

"Suvi on juba käes, selleaastase retke üle toimusid tulised vaidlused. Tänaseks on otsustatud, et kasutame lisaks ratastel liikumisele osaliselt ka rongiliiklust, see annab võimaluse valida pisut kaugem reisisiht - läheme tutvuma Lõuna-Eestiga. Tean juba praegu, et kõik laabub kenasti ja tuleb tore sündmus," ütleb Juta Heinvee.

Lugege ka teisi TJO Konsultatsioonide nõuandeid