TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Novembris ilmus standard EVS 903:2010


Novembrikuus on ilmunud uus standard EVS 903:2010 Kvaliteedijuhtimissüsteemid. Juhised standardi ISO 9001:2008 rakendamiseks kohalikus omavalitsuses.

Nimetatud standardi eesmärgiks on anda kohalikele omavalitsustele juhiseid terviklikel alustel ISO 9001:2008 vabatahtliku rakendamise tarvis.Et kohalikku omavalitsust peetaks usaldusväärseks, peaks ta garanteerima kodanikele vajalike teenuste järjekindlaks ja usaldusväärseks pakkumiseks vajalike protsesside usaldusväärsuse minimaalsed tingimused. Kõik kohaliku omavalitsuse protsessid, sh juhtimis-, põhi-, toimimis- ja tugiprotsessid peaksid moodustama ühe tervikliku kvaliteedijuhtimissüsteemi. Selle süsteemi terviklik iseloom on oluline seetõttu, et vastasel korral võib juhtuda, et kuigi kohalik omavalitsus võib olla usaldusväärne mõnes tegevusvaldkonnas, võib ta teistes osutuda ebausaldusväärseks. Et kohalikku omavalitsust peetaks usaldusväärseks, peaks ta garanteerima kõikidele võtmeprotsessidele ja teenustele usaldusväärsuse minimaalsete tingimuste olemasolu. Selle saavutamiseks on soovitav, et kohalik omavalitsus määraks üheselt kindlaks juhtimis-, põhi- ja tugiprotsessid, mis koos muudavad organisatsiooni usaldusväärseks.
Allikas: EVS

Standardi saate tellida siit.

Kui tunnete huvi kvaliteedijuhtimissüsteemi väljatöötamise vastu kohalikus omavalitsuses ja vajate selleks abi, siis andke palun meile oma huvist teada!