TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

On ilmunud standard EVS-EN 31010:2010


Eesti Standardikeskuses on müügile ilmunud uus eestikeelne standard EVS-EN 31010:2010. Riskijuhtimine. Riskihindamismeetodid.Tegu on möödunud aasta lõpus ilmunud standardit ISO 31000 toetava standardiga ning see annab juhiseid riskihindamise meetodite valimiseks ja rakendamiseks.

Ehkki ISO 31000 standard sätestab üldised juhised, ei ole selle eesmärgiks soosida organisatsioonides ühetaolist riskihaldust. Riskihalduse kavandamise ja elluviimise plaanid ja raamstruktuurid peavad arvesse võtma erinevaid spetsiifilise organisatsiooni vajadusi, tema eripäraseid eesmärke, konteksti, struktuuri, talitlusi, protsesse, ülesandeid, projekte, tooteid, teenuseid või varasid ja kasutatavat praktikat.

Standardis EVS-EN 31010 toodud juhised ei ole mõeldud kasutamiseks sertifitseerimisel, normatiivselt ega lepingute sõlmimisel. Need aitavad kaasa riskihalduse süsteemi loomisel läbi erinevate metoodikate tutvustamise, tehes ka asjakohaseid viiteid muudele rahvusvahelistele standarditele.

Mõlema standardi sisu käsitletakse põhjalikult nii meie 5. mail 2011 kui ka sügisel toimuva Kvaliteedijuhi arenguprogrammi koolitusel Riskide mõjus juhtimine. Oleme selle ja mitmed teised teemad arenguprogrammi lisanud just põhjusel, et ettevõtete kvaliteedijuhid ei oleks ainult “sertifikaadi hoidjad” vaid oskaksid ettevõtte arengus palju laiemalt kaasa rääkida.

Standardeid on võimalik tellida siit

Kui teil on riskijuhtimise arendamisega seonduvaid küsimusi, siis palun andke meile sellest teada.