TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

EAS alandas tootearenduse toetuse alammäära


Alates 20. maist on võimalik tootearenduseks taotleda toetust alates 20 000 eurost senise 31 000 euro asemel. Taoline toetuse summa alandamine võimaldab seda küsida ka väiksematel ettevõtetel, kelle mahud arendusele ei küündinud varem nõutud piirini.Tootearenduse projektide raames on toetuse abil võimalik välja töötada uusi tooteid-teenuseid-tehnoloogiaid või arendada edasi juba olemasolevaid. Mõeldud on see kõigile Eesti ettevõtetele.

Toetatakse kolme peamist tegevust:
Eeluuringu eesmärgiks on projekti ettevalmistamine, teostatavuse kontroll, turu-potentsiaali hindamine, partnerite leidmine jne. Toetuse suurus on jätkuvalt kuni 20 000 eurot ning toetusmäär kuni 50% abikõlbulikest kuludest.

Rakendusuuringu eesmärgiks on teoreetiliste kontseptsioonide paikapidavuse kontroll, hankida uusi teadmisi jne. Toetuse suurus on uue määruse järgi 20 000 – 3 200 000 eurot. Toetuse määr on sõltuvalt ettevõtte suurusest 50-75% abikõlbulikest kuludest.

Põhiprojekti eemärgiks on toote disainimine, prototüübi väljatöötamine ja testimine. Toetuse suurus on sarnaselt rakendusuuringuga 20 000 – 3 200 000 eurot, kuid toetuse määr on 25-50% abikõlbulikest kuludest.

TJO Konsultatsioonid on tootearenduse vallas valmis pakkuma alljärgnevaid teenuseid:

  • Strateegiate väljatöötamine
  • Nõustamine äriplaani ja projektiplaani koostamisel
  • Abi taotlusdokumentatsiooni koostamisel

Tootearendusprojekide ettevalmistamise teenusest saate lähemalt lugeda siit.

Kui olete huvitatud meie toest toodete-teenuste arendamisel, siis andke palun oma soovidest teada!