TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

ISO 28000 ja ISO 28004 peatselt ka eesti keeles


Eesti Standardikeskus sõlmis TJO Konsultatsioonidega lepingu tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi nõuete ja rakendamisjuhiste tõlkimiseks eesti keelde. Tõlge saab kokkuleppe kohaselt valmis järgmise aasta alguseks.
ISO 28000 on turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi nõuete standard, mille alusel saab soovi korral ka juhtimissüsteemi sertifitseerida. Standard sobib igas suuruses ettevõtetele, väikestest rahvusvaheliste kontsernideni, seda võib rakendada tootmises, teeninduses, ladustamises või transpordis tootmise või tarneahela igas etapis. Mõned standardi nõuded on seotud ka erinevate õigusaktide ja regulatiivsete nõuete täitmisega.

Tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi eesmärk on seista vastu volitamata tegevustele, mille eesmärgiks on põhjustada tarneahelale kahju. Süsteem aitab säilitada saadetiste terviklikkust ja kaitsta väärtuslikku vara, k.a töötajaid. Läbimõeldud rakendamise korral aitab ISO 28000 juurutamine vähendada erinevaid häireid ja vargusi ning võidelda salakaubanduse ja piraatlusega.

Tegemist on riskipõhise juhtimissüsteemiga, mis lõimib toimivaks tervikuks turvalisuse juhtimise poliitika, eesmärgid, juhtimiskavad, protseduurid, tavad, protsessid, ohjemeetmed, erinevad dokumendid ja ressursid.

ISO 28004 annab juhised tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi väljaarendamiseks. Standardi seerias on veel valdkonnaga seonduvaid standardeid, kuid esialgu alustame kahest kõige olulisemast.
Standardite sisu ja rakendamist käsitletakse asjakohastel koolitustel (vt koolituskalender).

TJO Konsultatsioonid

Kui vajate abi

TJO Konsultatsioonide meeskond on aidanud aastate jooksul välja arendada sadu rahvusvahelistele standarditele vastavaid juhtimissüsteeme ning oleme jätkuvalt valmis oma kliente abistama juhtimissüsteemide väljaarendamisel.

Kui vajate abi juhtimissüsteemi arendamisel, siis palun andke meile oma soovidest teada. Oleme lahkesti valmis vastama teie küsimustele ja aitama ka paljudes teistes valdkondades.

Kasulikku lugemist

Juhtimissüsteemide arendamisest on juttu erinevates artiklites jt kirjutistes. Loe lähemalt.