TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

EAS avas uue toetusmeetme – ”Kasvuettevõtja arenguplaani toetus”


 

Oma arenguplaanide elluviimiseks ja konkurentsivõime kasvatamiseks saavad toetust küsida väikese (10 – 49 töötajat) ja keskmise suurusega (50 – 249 töötajat) ettevõtted, kelle ekspordi müügitulu jäi möödunud aasta vahemikku 0,2 – 1,25 miljonit eurot. Taotleja lisandväärtus töötaja kohta peab olema kõrgem Eesti keskmisest (€ 23 500) ja käive väiksem kui 50 miljonit eurot. Taotlemise aluseks on ettevõtte arenguplaan, mis peab olema eelnevalt EAS-i poolt heaks kiidetud.Projekti raames toetatakse peaaegu kõiki toote või teenuse arendamise ja turundamise ning personali ja protsesside arendamisega seotud tegevusi. Ei toetata masinate ja seadmete ostmist ega ehitusega seotud kulusid.

Toetuse piirmääraks on vähese tähtsusega abi määr, mis on 200 000 eurot. Toetuse osakaal abikõlblikest kuludest on väikeettevõtjal 45% ja keskmise suurusega ettevõtjal 35%.

Ettevõtted, kes kvalifitseeruvad kasvuettevõtjaks ei saa enam taotleda arendustöötaja kaasamise toetust. Seega on teadlaste, disainerite, turundus- ja tegevjuhtide palkamiseks toetuse võimalus vaid mikro- ja suurettevõtetel.

TJO Konsultatsioonid aitavad teil koostada realistlikke arenguplaane ja strateegiaid, kaardistada protsesse ja parendamist vajavaid valdkondi ning vajadusel ohjata arendustegevuste elluviimist ettevõttes.

TJO Konsultatsioonid teostab ka EAS-i poolt nõutud ettevõtte ülddiagnostikat.

Võtke meiega ühendust telefonil 665 9525 või klõpsake siin.