TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Kaubanduskoda: Ettevõtjad ootavad riigi tuge finantsressurssidele juurdepääsuks


Kaubanduskoda korraldas oma liikmete hulgas uuringu riigi finantsressurssidele ligipääsu kohta, millest ilmnes, et ettevõtjate ligipääs erinevatele finantsressurssidele on raske ning riigi tugi ettevõtjatele oodatud.

Kaubanduskoja liikmetele saadetud küsitluse tulemused kinnitasid ettevõtjate raskuseid finantsressurssidele ligipääsul ja EL toetusmeetmete lihtsustamise vajadust.

  • Finantsteenuste kättesaadavuse suurim probleem on nii ebapiisav omafinantseering kui ka teenuse kallist või oluliselt kallinenud hind.
  • Ülekaalukalt tekitab probleeme taotluse esitamise ja projekti teostamisega seotud bürokraatia suur hulk ja ajakulu.
  • Paljude toetusskeemide puhul märgiti ka ebapiisavat informatsiooni konkreetse toetusskeemi ja sealt abi saamise kohta.

Küsitluse teine osa, mis puudutas EL toetusmeetmeid, näitas aga, et toetuste taotlemise süsteemis on kindlasti veel lihtsustamise ruumi ning erinevate toetusvõimaluste kohta napib ka infot. Kommentaaridest nähtus, et eriti probleemne on toetusmeetmete kasutamine just väikeettevõtjate poolt.
(Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda)

TJO Konsultatsioonid on alati kõik teinud selleks, et oma kliente teavitada erinevatest toetusvõimalustest ning on abi taotlemisel valmis pakkuma neile ka igakülgset abi.

Kõik meie kliendid on saanud kõikidele 2008. aastal avanenud programmide taotlustele EASilt positiivse vastuse. Samuti olid meie kliendid EASi tehnoloogiainvesteeringu toetuse esimeses voorus ja PRIA Euroopa Kalandusfondi toetuse taotlemisel suurimate toetuse saajateks!

Kui soovite TJO Konsultatsioonide tuge oma plaanide elluviimiseks ja erinevate toetustaotluste vormistamiseks, siis andke meile sellest teada!