TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Toetus arendustöötaja palkamiseks nüüd ka suurettevõtetele.


Juhan Parts kirjutas 6. märtsil alla "Arendustöötajate kaasamise toetamise tingimused ja kord" määruse muutmise, millega toetatakase arendustöötajate värbamist ettevõtetesse. Määruse muudatus hakkab kehtima pärast Riigi Teatajas ilmumist.

Kui veebruari keskpaigast kehtima hakkanud määruse alusel said esialgu toetust taotleda vaid väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, siis muudatuse jõustudes saavad seda teha ka suured ettevõtted. Toetus katab ettevõttesse palgatavate arendustöötajate palgakulud kuni 50% ulatuses kuni kolme aasta jooksul.

Toetusesaajate ringi laiendamise vajadus tuleneb esiteks jahenenud majanduskliimas tegutsevate suurettevõtjate raskustest leida täiendavaid vahendeid arendustöötaja värbamiseks. Teiseks tahetakse anda võimalus kaasata kõrgelt kvalifitseeritus spetsialist ka Eestis tegutsevatele suurkontserni kuuluvatele Eestis registreeritud vähem kui 250 töötajaga ettevõtetele, keda vastavalt Euroopa Komisjoni tingimustele tõlgendatakse kui suurettevõtjaid.

Toetust on võimalik taotleda Eestis registreeritud ettevõttel, kes soovib palgata arendustöötajat kas teadus- ja arendusasutusest, välismaal tegutsevast ettevõttest või Eestis tegutsevast suurettevõttest.

Perioodiks 2007-2013 on arendustöötaja kaasamise toetusele kavandatud 210 miljonit Eesti krooni Euroopa Regionaalarengu Fondi raha. (Allikas: EAS)