TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiiv



Firmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Avanemas on tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetuse II taotlusvoor


Majandus- ja kommunikatsiooniminister on kirjutanud alla määruse “Tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetamise tingimused ja kord” muutmise määrusele, mis jõustub 20. märtsil.

Peamisteks muudatusteks on:

  • Kui I voorus pidi taotleja kuuluma EMTAK C jakku oma "põhitegevusalaga", siis nüüd on see nõue muudetud "tegevusala" vastu. See tähendab, et kui näiteks 20% ettevõtja müügitulust moodustab töötleva tööstuse tegevusala, kuid 80% tema müügitulust moodustab tegevusala, mis ei ole EMTAKi C jaos, siis võib ta ikkagi tehnoloogiainvesteeringu toetust taotleda.
  • Kui I voorus oli kapitaliliisingu puhul abikõlbulik vaid esmane sissemakse, siis nüüd on abikõlbulik materiaalse vara kapitalirendi tüüpi liisingu soetamise kulu kogu projektiperioodi jooksul.
  • Toetuse piirmäär on suurtel ettevõtetel 20% ja väikestel ja keskmistel ettevõtetel 40% abikõlbulikest kuludest, kuid maksimaalne toetuse summa ei või ületada 50 miljonit Eesti krooni.
  • Taotluste menetlemise tähtaega pikendatakse 42lt tööpäevalt 50 tööpäevani, sest see on optimaalne aeg, millega sihtasutusel on võimalik taotlusi põhjalikult menetleda.

Esialgsetel kinnitamata andmetel on tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu II voor avanemas 25. märtsil ja taotluste esitamise tähtaeg on aprilli lõpus/mai alguses. Vooru väljakuulutamisel avaldame info koheselt ka TJO Konsultatsioonide kodulehel. Jälgige meie uudiseid!

Tehnoloogiainvesteeringu I voorus olid TJO Konsultatsioonide kaasabi kasutanud firmad üliedukad – kõik taotluse esitanud said EASilt positiivse otsuse, sealhulgas ka suurima toetuse saaja Sangla Turvas (26 miljonit krooni). Oleme algavaks vooruks valmis!

Andke oma huvist meile teada.