TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Investeeringutoetus PRIAlt


3.-14. august 2009 toimub PRIAs meetme 1.6 (Põllumajandustoodetele ja mittepuidulistele metsasaadustele lisandväärtuse andmise investeeringutoetus) taotluste vastuvõtt.

16. juunil toimus TJO Konsultatsioonides kevadhooaja viimane tasuta infoseminar, kus esines ka PRIA esindaja Ülle Kello. Lisaks kalanduse ja Leader programmi meetmetele tutvustas ta ka investeeringutoetuse meedet, mille raames andis teada, et meetme taotlusvoor kuulutatakse kohe-kohe välja ja taotluste vastuvõtt toimub 3.-14 august 2009 eelregistreerimisega PRIA keskuses.

Investeeringutoetust saavad taotleda mikro- väikese või keskmise suurusega ettevõtted:

 • kes on kantud äriregistrisse
 • kes töötleb ja turustab EÜ asutamislepingu lisas 1 nimetatud tooteid (näiteks toiduained, teravili, rasvad, köögi- ja puuviljad jne.) või mittepuidulisi metsasaadusi ning nimetatud toodete ja saadustega seotud tooteid
 • kes on nimetatud toodete ja saaduste töötleja ja turustajana taotluse esitamise hetkeks tegutsenud vähemalt ühe aasta
 • metsasaaduste töötlemise ja turustamise osas piirdub toetus vaid mikroettevõtjatega.

  Toetuse taotlemiseks olulisemad nõuded:

 • Üle 50% eelmise majandusaasta müügitulust moodustas nimetatud toodete ja saaduste töötlemisest ja turustamisest.
 • Võlakordaja ei tohi olla suurem kui 2
 • Maksevõime näitaja on suurem kui 1

  Võimalikeks toetatavateks tegevusteks on seadmete ja tehnoloogia ost, paigaldamine ja rakendamine; lao- ja tootmishoone ehitus ja renoveerimine; saaduste töötlemiseks ja turundamiseks vajaliku tarkvara soetamine jne. Toetuse määraks on kuni 50% projekti abikõlbulikest kuludest ja toetuse maksimaalne summa ühe taotleja kohta kolme aasta jooksul on 10 013 824 krooni ja kogu arengukava programmiperioodi jooksul 20 027 648.

  Kui soovite meetme kohta rohkem infot ja sooviksite taotlemisel TJO Konsultatsioonide abi, siis palun andke meile sellest teada.