TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

EASi teadmiste ja oskuste arendamise toetuse tingimused on muutumas


Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tegeleb hetkel EASi teadmiste ja oskuste toetusprogrammi aluseks oleva määruse muutmisega, milles muutuvad toetuse taotlemise tingimused soodsamaks.

Suurimaks muudatuseks on programmis koolitusosaku mõiste lisandumine, mis tähendab seda, et füüsilisest isikust ettevõtjad ja mikroettevõtted saavad taotleda koolitusosakut koolituste jaoks. Koolitusosaku väärtuseks on 15 000 krooni ja selle kasutamise korral on toetuse määraks kuni 100%. Projekti omafinantseeringu määr peab katma projektist selle osa, mida toetusest ei finantseerita. Osakut saab taotleda üks kord aastas.

Teiseks oluliseks muudatuseks on taotletava toetuse miinimumsumma vähenemine. Kui varem oli toetuse miinumumsummaks 35 000 krooni, siis eelnõu järgi peaks see langema 25 000 kroonini, mis tähendab kuni 50 %-lise toetusmäära korral seda, et projekti minimaalseks kogumaksumuseks on uue määruse järgi 50 000 krooni.

Uue määruse järgi on lisaks erinevatele nõustamisprojektidele (strateegiad, juhtimissüsteemid, auditid, uuringud jne) ja täiendkoolitustele võimalik taotleda toetust ka kuni kuue kuulisele välisettevõttes praktiseerimisele.

Uue määruse jõustumise aeg ei ole hetkel veel teada, kuid erinevatest allikad on avaldanud arvamust, et see peaks toimuma juuli alguses.