TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetamise tingimused on muutumas


5. jaanuaril ilmus eelnõu, millega muudetakse Tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetamise tingimusi ja korda.

Muudatuste eesmärgiks on laiendada meetme sihtgruppi ja täpsustada mitmeid rakenduslikke aspekte, mille läbi paraneb meetme elluviimine.Peamisteks muudatusteks on:

  • Kui II voorus pidi taotleja “tegevusala” kuuluma EMTAK C jakku, siis uue eelnõu kohaselt peab mitte taotleja tegevusala, vaid projekt kuuluma EMTAKi C jakku. See võimaldab toetust taotleda ka alustaval ettevõtjal ja ka varem mõnes teises valdkonnas tegutsenud ettevõtjal, kes hakkab tegutsema töötleva tööstuse valdkonnas.
  • Eelnõus täpsustakse tehnoloogiainvesteeringu mõistet, mille kohaselt ei tohi tehnoloogiainvesteeringuga kaasneda juba olemasoleva seadme asendamist ja väljavahetamist.
  • Defineeritakse suure mõjuga investori mõiste, et soodustada välisinvesteeringute tulemist Eestisse, tingimusel, et kavandatav tehnoloogiainvesteering ei ole väiksem kui 100 mln krooni ja et sellega kaasneks ka vähemalt 100 uue töökoha loomine. 
  • Samuti defineeritakse alltöövõtja mõiste, keda toetakse juhul kui ta teeb allhanke töid eelnevas punktis esitatud investorile või juhul, kui ta teeb allhanke töid juba Eestis tegutsevale suurettevõtjale, kelle tegevusvaldkond on töötlev tööstus ja kes ekspordib vähemalt 60% oma toodangust.
  • Täpsustatakse ka, et vara võib osta ja liisida ka pankrotivarast ja otse liisinguandjalt, kuna tihtipeale saab pankrotivara hulgast või otse liisinguandjalt soetades vara turutingimustest oluliselt soodsamalt.
  • Kuna osade taotlejate projektid on jäänud venima, kas siis põhjusel, et ettevõtja ei leia enam omafinantseeringut, kahtlused tulevikuplaanide osas vms, lühendatakse projekti abikõlblikkuse perioodi 36 kuult 12 kuule. Täpsustusena on ära märgitud, et abikõlblikkuse perioodi võib pikendada kuni 6 kuud, kuid põhjendatud juhtudel. Ennekõike mõeldakse siin projekte, mis eeldavad, et ettevõtjale alles hakatakse sobiliku seadet projekteerima ja ehitama. Lisaks võib pikem abikõlblikkuse periood olla põhjendatud suure mõjuga investori korral, arvestades et luua tuleb ka 100 töökohta.
  • Eelnõus on tehtud ka täiendus, mille kohaselt võetakse suure mõjuga investori ja tema allhankija taotlusi vastu jooksvalt ning nende maksimaalne toetuse piirmäär 25% abikõlblikest kuludest ning nende taotlusi menetletakse 20 tööpäeva jooksul. Ülejäänutele on taotlemine jätkuvalt vooruline.
  • Lisapiiranguna on märgitud, et enne kui ettevõtja saab taotleda sama toetust uuesti, peab tal eelmine projekt olema lõpetatud.

Kõigi eelduste kohaselt avatakse on tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu III voor käesoleva aasta I kvartalis. Täpsema informatsiooni korral avaldame info koheselt ka TJO Konsultatsioonide kodulehel. Jälgige meie uudiseid!


Kui soovite antud tema kohta rohkem teada või meie abi projekti ettevalmistamisel ja elluviimisel,  andke palun meile sellest teada. TJO Konsultatsioonid konsultandid on nõustanud paljusid ettevõtteid erinevate toetuste taotlemisel.

NB!  Vajutage siia, kui soovite ka edaspidi saada kõige värskemaid uudiseid, nõuandeid ja muud kasulikku.