See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

1-minuti õppetund: Mida on tootmisettevõttel õppida Vormel 1-st?

Kliendid soovivad tänapäeval paindlikkust, kiireid tarneid ja väikeseid partiisid. Selleks on vajalik pidev masinate ümberseadistamine. Ümberseadistamisele kuluv aeg on aga puhas raiskamine, sest seade ei tooda selle aja jooksul lisaväärtust ega anna toodangut.

LEAN-tööriistakastist saame selleks puhuks abiks võtta SMED-tehnika (ingl. k. “Single-Minute Exchange of Dies“), mille peamiseks eesmärgiks on tagada kiired tootevahetused ja võimalikult lühikesed seisakud.

Igaüks, kes on jälginud Vormel-1 sarja, teab, kui olulised on kiired boksipeatused. Kuni 10 sekundi jooksul toimuv on viimse detaili ja liigutuseni läbimõeldud. Professionaalide meeskonna tegevus on koordineeritud ja viitab sadadele harjutustundidele. Kasutatakse spetsiaalseid erivahendeid, mis tagavad rehvivahetuse ja tankimise kiiruse ning ohutuse. Selline panustamine tasub end kindlasti ära, sest tihti eristab võitjat kaotajast üks säästetud sekund. Kas Sinu ettevõttes käivad tootevahetused nagu 1950. aastal Indianapolise ringrajal või sarnaneb see pigem 2013. aasta Melbourne´is nähtule?

Loe lähemalt LEAN-projektide läbiviimise kohta:

https://tjo.ee/konsultatsioonivaldkonnad/efektiivsus-ja-lean/

Tunned teema vastu huvi?