See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

EMAS registreerimine vabastab kulukast lisakohustusest

Jussi Onoper
Juhatuse esimees, konsultant ja koolitaja

Uuendatud Jäätmeseaduse nõuetest tulenevalt võib jäätmekäitlejatel tekkida juba lähiajal päris kopsakas garantii või finantstagatise kohustus. Nimelt tuleb isikul, kes taotleb luba või registreeringut jäätmete ladustamiseks, sh ka jäätmete käitlemisega kaasnevaks ladustamiseks, esitada loa andjale koos taotlusega krediidi või finantseerimisasutuse või kindlustusandja garantii või finantstagatist tõendav dokument ladustatavate jäätmete käitlemise korraldamise ja käitlemise kulude katmiseks.

Käideldavatest mahtudest tulenevalt võib see ettevõtetele osutuda päris kulukaks. Õnneks ei ole  garantii või finantstagatise kohustust vaja esitada sellisel ettevõttel, kus on juurutatud keskkonnajuhtimis- ja -auditeerimissüsteem EMAS nõuete alusel ning kes on läbinud vastavasisulise tõendamisprotsessi.

EMAS nõuetele vastava keskkonnajuhtimissüsteemi väljaarendamine ei ole iseenesest keerukas. Kvaliteedijuhtimissüsteemiga võrreldes lisandub siin siiski mitmeid tavapärase organisatsiooni jaoks uusi valdkondi ja ka ISO 14001 nõuetega võrreldes lisandub mitmeid täiendavaid valdkondi. Professionaalsete konsultantide kaasamine aitab kokku hoida organisatsiooni töötajate aega ja saavutada kergema vaevaga töökindlad tulemused.

TJO Konsultatsioonid meeskond on valmis teile sellise süsteemi arendamisel ja juurutamisel abiks olema. Loe lähemalt „Keskkonnajuhtimissüsteem EMAS nõuete alusel“.

Küsimuste korral palun võtke meiega ühendust.

NB: Kuna 2020. a lõpuni on jäänud suhteliselt napilt aega, soovitame huvilistel kiirustada!

Tunned teema vastu huvi? Võta ühendust!