See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Intervjuu Hilleberg Eesti juhataja Juta Heinveega: Hilleberg Eesti suvepäevad

Paljudes Eesti firmades on traditsiooniks kujunenud suvepäevade pidamine. Suviste puhkuste lähenemise puhul räägime ühest huvitavast ettevõttest ja ettevõtmisest – Raplas maailma tipptasemel matkatelke tootvast Hilleberg Eesti OÜst.

Hilleberg Eesti juhataja pr Juta Heinvee tutvustab ettevõtet: “Hilleberg Eesti OÜ näol on tegemist üsna omapärase ettevõttega. Põhineme väliskapitalil ja meil töötab täna 33 inimest. Üheks positiivse sisekliima indikaatoriks on fakt, et kogu tegutsemisaja jooksul on meie personali voolavus olnud praktiliselt null. Suhteliselt väikese töötajate arvu juures ei ole me leidnud vajadust jäiga hierarhia loomiseks, oluline on meeskonnatöö. Kõik teavad, et tööülesannete täitmisel sõltutakse üksteisest.”

Ettevõtte tegevusvaldkond eeldab töötajate huvi matkamise, telkimise ja sportlike eluviiside vastu. Sellest tulenevalt sai Heinvee sõnul umbes 5 aastat tagasi alguse tänaseni kestev traditsioon – kõigi töötajate ühine suvine jalgrattamatk.Tavaliselt võetakse ette ca 40-kilomeetrine retk mõnda kaunisse Eestimaa kohta. Külastatud on nii Lõuna-Eestit kui ka saari. Korraldustoimkond on planeerinud teekonnal kõrvalepõikeid ja peatuseid kohalike vaatamisväärsuste juures (mõisad, looduskaunid kohad jms), mille ajalugu kohapeal tutvustatakse. Telkimisplatsil viiakse läbi erinevaid mänge ja sportlikke tegevusi. Heinvee sõnul pole tööjuttudele suvepäevade programmis ametlikku kohta ette nähtud. Mõni töine teema tuleb lõkke ääres ikka jutuks, kuid tavaliselt pigem läbi huumoriprisma.

“Koos metsas ja matkal viibides saad sõna otseses mõttes aru, kellega koos saab “luurele minna”.”

Heinvee rõhutab, et tegemist ei ole juhtkonna poolt kunstlikult tekitatud initsiatiiviga, algne idee tuli töötajatelt endilt. Kuna sündmus sobib suurepäraselt ettevõtte organisatsioonikultuuriga ja töötajad naudivad nii korraldamist kui ka osalemist, ei ole juhtkonnal mõtet asju liialt suunama hakata. Aasta aastalt on juhataja ise suvepäevade korraldamisest distantseerunud – ta teab, et organiseerijad on rattaretke õnnestumise nimel valmis endast parima andma.

“Lõbus meeleolu ja ühine tegutsemine aitavad kaasa meeskonnatunde süvenemisele ja omavahelisele paremale läbisaamisele. Tootmistegevuses tuleb ju iga päev arvestada, et oma tegevuses sõltutakse üksteisest, seega peab usaldus kolleegide vastu olema suur,” ütleb Heinvee. “Koos metsas ja matkal viibides saad sõna otseses mõttes aru, kellega koos saab “luurele minna”,” lisab ta.

Ükski inimene ei käi tänapäeval tööl ainult raha saamise eesmärgil, hea kolleegide seltskond ja mõnus sisekliima on seega igaühe jaoks olulised lisamotivaatorid.

Juta Heinvee annab ka nõu, kuidas juhtkond positiivse õhkkonna teket soodustada saab: lähtudes ettevõtte põhiväärtustest tuleb kindlasti arvestada töötajate huve ja olemust ning olla vastuvõtlik uutele ideedele. Kui soovid, et ühised ettevõtmised tõeliselt hästi õnnestuksid ja kõik rahul oleksid, anna kolleegidele vastutus korraldamise eest. Enda jaoks organiseeritud üritust väärtustavad kõik.

“Suvi on juba käes, selleaastase retke üle toimusid tulised vaidlused. Tänaseks on otsustatud, et kasutame lisaks ratastel liikumisele osaliselt ka rongiliiklust, see annab võimaluse valida pisut kaugem reisisiht – läheme tutvuma Lõuna-Eestiga. Tean juba praegu, et kõik laabub kenasti ja tuleb tore sündmus,” ütleb Juta Heinvee.

OÜ Hilleberg Eesti kollektiiv telkimas

Tunned teema vastu huvi?