See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Konsultant kirjutab: Kuidas aasta algust õigesti ära kasutada?

Jussi Onoper
Juhatuse esimees, konsultant ja koolitaja

Aasta algus on paljude organisatsioonide jaoks suhteliselt rahulik aeg. Aasta lõpu pingutused on selja taga. Uute tellimuste ja projektide sissetoomisega läheb aega. Inimestel on aega.

Kui end liiga lõdvaks lasta, siis alaneb inimeste, meeskondade ja terviklikult vaadates organisatsioonide suutlikkus. Tavaliselt soovitakse töö juures hoida õiget meeleolu ja püsivalt piisavalt väljakutseid. Vastasel korral langeb meeskonna suutlikkus ja enda „vormi viimine“ võib võtta arvestavas mahus aega.

Seetõttu, kui teil on aasta algus rahulik, siis tasub kaaluda 2 variandi vahel:

  1. Võtta välja ammu väljavõtmata puhkus ja „lae akud täis“, et olla hooajaks valmis
  2. Viia lõpule eelmisest aastast realiseerimata jäänud parendusprojektid jt mõtestatud tegemised, mida oleme edasi lükanud. Seda muidugi eeldusel, et kavandatavad tegevused viivad asjalike tulemusteni.

Õige aeg parendusprojektide läbiviimiseks

Seega, kui otsustate püsida töö lainel, siis on suurepärane aeg parendusprojektide elluviimiseks. Siin võib olla kasu järgmistest näpunäidetest:

  1. Hinnake realistlikult, kui palju on meil eeldatavasti „rahulikumat aega“
  2. Vaadake läbi tänaseks realiseerimata parendusettepanekud või viige läbi ajurünnak uute ideede kogumiseks
  3. Valige välja need projektid, mis tõotavad tuua arvestavaid tulemusi, sh nt kokkuhoidu ajakuludes, materjalide kuludes, kindlustada kvaliteeti vms
  4. Püstitage korralik lähteülesanne – see aitab asjad selgeks mõelda ja vältida hilisemat tühikäiku ning mõttetut tegutsemist
  5. Kui parendusprojekti ülesanne selge, siis kaasake vajalikud inimesed ja viige projekt aktiivselt ellu
  6. Püüdke enne hooaega projektid lõpetada ja ka asjaosalistele seonduvat tagasisidet anda (tunnustada pingutuste eest ja näidata, mida see on aidanud saavutada)

Kõik see aitab töökorraldust tulemuslikumaks muuta + meeskonna moraali kõrgel hoida ja ühtlasi ka meeskonnaliikmete võimekust tõsta.

Hea aeg enese täiendamiseks

Loomulikult on aasta algus hea aeg ka enese täiendamiseks. Sellega seonduvalt tuletan meelde, et käivitame jaanuaris reeglina mitmeid arenguprogramme ning koolitusi. Täpsemal kaval saad pilgu peal hoida meie koolituskalenderi vahendusel.

Muudame aasta alguse tulemuslikuks ja loome sellega hea eelduse vägagi edukaks aastaks!

Tunned teema vastu huvi?