See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

Mis on harmoneeritud standard?

Harmoneeritud standardid on eristaatusega Euroopa standardid, mis tulenevad  Euroopa Liidu uue lähenemisviisi direktiividest.

Harmoneeritud standardite eesmärgiks on kirjeldada tehnilisi lahendusi direktiivides toodud oluliste nõuete täitmiseks. Harmoneeritud standardid koostatakse Euroopa standardiorganisatsioonide poolt neile Euroopa Komisjoni antud mandaatide alusel.

Euroopa Komisjon  avaldab kokkuvõtliku  informatsiooni Euroopa Liidu Teatajas avaldatud harmoneeritud standardite nimekirjade osas järgmisel veebilehel:
http://ec.europa.eu/enterprise/newapproach/standardization/harmstds/reflist.html

Tehnilise dokumentatsiooni otsingut lihtsustab järgmine link:

http://ec.europa.eu/enterprise/policies/single-market-goods/cemarking/professionals/manufacturers/documentation/index_et.htm

Vastavalt tehnilise normi ja standardi seadusele avaldab Eesti standardiorganisatsioon oma kodulehel informatsiooni uute harmoneeritud standardite kohta, mille kohta on avaldatud teade (viide) Euroopa Liidu Teatajas, ja harmoneeritud standardite kohta, mis on üle võetud Eesti standarditeks.

Tunned teema vastu huvi?