See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Peamise sisu sektsioon
Koolitus

PPAP – tooteosa kinnitamise protsess

Kuna auto koosneb väga paljudest erinevatest süsteemidest, alamsüsteemidest ja komponentidest, on oluline erinevate osade omavaheline sobivus. Sellega seonduvalt on autotööstuses uute toodete juurutamise protsessid põhjalikult läbi mõeldud ja standardiseeritud.

PPAP ehk tooteosa kinnitamise protsess on osa edumeelsest kvaliteediplaneerimisest (APQP), mis standardiseerib uue toote juurutamisega senduva protsessi ja tooteosa heakskiitmise kriteeriumid. PPAP annab autotööstuse klientidele ja tarnijatele tööriista, mis aitab neil tulemuslikumalt koos töötada ning tagada, et uue toote juurutamisel ei libisetaks üle teemadest, mis võivad hilisemas koostöös tekitada mittevastavusi nii kvaliteedis kui ka vajalike mahtude tagamises või tarnekindluses.

PPAP raames veendutakse, et kliendi nõuetest on õigesti aru saadud ja et tarnija on võimeline tooteid kvaliteetselt ja soovitud mahtudes ning tarnekindlusega tootma.

Sihtgrupp

Kõik, kes vastutavad uute toodete juurutamise protsessi erinevate etappide eest ja/või osalevad aktiivselt. Tavaliselt kuuluvad siia kvaliteedijuhid, meeskonnajuhid, arendusjuhid, tootmisjuhid, insenerid, tehase juhid, müügijuhid, autotööstuse kliendihaldurid, aga ka siseaudiitorid ja tarnijate audiitorid.

Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele selge ja praktiline ülevaade, mida kujutab endast PPAP ehk tooteosa kinnitamise protsess, millised on seonduvad nõuded ja kuidas seda läbi viia.

Sisu ja teemad

Koolitus aitab vastata järgmistele küsimustele:

  • Mida kujutab endast PPAP ehk tooteosa kinnitamise protsess?
  • Millised on PPAP tüüpilised etapid?
  • Milliste metoodikate rakendamist eeldatakse?
  • Kuidas PPAP läbi viia?
  • Millised on PPAP alusnõuded ja vormid?

Teemad:

  • PPAP mõte ja eesmärgid
  • Millal PPAP kohaldatakse?
  • PPAPi protsess ja etapid
  • PPAPi nõuded (AIAGi vaates)
  • Nõutavate dokumentide sisu
  • PSW e kinnituskirja sisu ja tasemed
  • PPAP seosed APQP protsessi ja AIAGi teiste baastööriistadega (AIAG „core tools“)
  • PPAP seosed IATF 16949 nõuetega

Tulemus

Koolituse tulemusena on osalejatel:

  • vajalikud teadmised PPAP põhise juurutusprotsessi nõuetest ja sammudest ning nõutavatest dokumentidest, sh PSW kinnituskirja tasemetest;
  • arusaamine, millised metoodikaid on vaja PPAP protsessi läbimisel kasutada, sh seosed teiste baastööriistadega (APQP, FMEA, MSA ja SPC) ja seostest IATF 16949 nõuetega;
  • ülevaade, kuidas PPAP haakub tema ettevõtte protsessidega ja oma protsesside/juhtimissüsteemi parendusvõimalustest.

Koolituse lõpetamise tingimused

Koolituse edukas lõpetamine eeldab koolitusel osalemist täies mahus. Koolituse täies mahus läbinud osalejale väljastatakse tunnistus vastavalt koolitustel osalemise tingimustes kirjeldatud korrale (vt jaotis „tunnistuste väljastamise kord“).

Seosed teiste koolitustega

PPAP koolitus haakub tihedalt teiste AIAG „core tools“ paketti kuuluvate baasmetoodikatega:

  1. APQP (Advanced Product Quality Planning) ehk edumeelne kvaliteediplaneerimine, vt APQP nõuete koolitus
  2. FMEA (Failure Mode and Effects Analysis) ehk tõrgete liigi ja mõju analüüs, vt
    1. Protsessi FMEA (PFMEA) koolitus
    2. Kavandamise FMEA (DFMEA) koolitus
  3. MSA (Measurement Systems Analysis) ehk mõõtesüsteemide analüüs, vt
    1. Pidevandmetega mõõtesüsteemi analüüs (MSA, Gage R&R)
    2. Atributiivandmetega mõõtesüsteemi analüüs (MSA, AAA)
  4. SPC (Statistical Process Control) ehk statistiline protsessiohje

PPAP koolitus haakub tihedalt ka IATF 16949 nõuete koolitusega. Ettevõttesiseste koolituste puhul oleme valmis koostama kombineeritud koolitusprogrammi, mis tagab kõikide vajalike metoodikate sisu praktilise läbimise.

Koolitaja

Jussi Onoper

Jussi on TJO Konsultatsioonide juhatuse esimees, koolitaja ja konsultant. Rahvusvaheliselt akrediteeritud juhtimiskonsultandina (ILM/SFEDI Accredited Business Support Professional) on ta üle 20 aasta nõustanud ja koolitanud era- ja avaliku sektori organisatsioone nii Eestis kui ka välisriikides. Jussi on ka Eesti Standardikeskuse juhtimissüsteemide ja vastavushindamise tehnilise komitee nr 33 esimees. Ta on tõlkinud eesti keelde mitmeid juhtimissüsteemide alaseid standardeid (sh ka ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 jpt). Jussi on läbinud paljude juhtimissüsteemi standardite nõuete ja ka audiitorite IRCA registreeritud koolitused, teiste seas ka ISO/IEC 27001 juhtaudiitori koolituse.

Jussi põhilisteks tegevusvaldkondadeks on organisatsioonide juhtimissüsteemide arendamise ja juurutamise nõustamine, ärimudelite ja strateegia arendamise alaste nõustamisprojektide läbiviimine, lean ja lean 6 sigma parendusprojektide läbiviimise nõustamine. Samuti on Jussi hinnatud koolitaja ja moderaator, kes on välja töötanud ja läbi viinud paljusid koolitusprogramme ja arenguprogramme nii avalike kui organisatsioonisiseste koolitustena.

MIKS VALIDA PARTNERIKS TJO KONSULTATSIOONID?

  • üle 20 aasta kogemusi koolituste ja nõustamisprojektide läbiviimisel;
  • üle 300 rahuloleva kliendi erinevatest tegevusvaldkondadest;
  • koolitust viib läbi Lean Six Sigma Black Belt koolitusprogrammi läbinud koolitaja;

Tekkis küsimusi? Soovite tellida koolitust sobival ajal ja kohas? Võtke ühendust!

Seotud teenused