See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section

ISO 28000 ja ISO 28004 peatselt ka eesti keeles

Eesti Standardikeskus sõlmis TJO Konsultatsioonidega lepingu tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi nõuete ja rakendamisjuhiste tõlkimiseks eesti keelde. Tõlge saab kokkuleppe kohaselt valmis järgmise aasta alguseks.

ISO 28000 on turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi nõuete standard, mille alusel saab soovi korral ka juhtimissüsteemi sertifitseerida. Standard sobib igas suuruses ettevõtetele, väikestest rahvusvaheliste kontsernideni, seda võib rakendada tootmises, teeninduses, ladustamises või transpordis tootmise või tarneahela igas etapis. Mõned standardi nõuded on seotud ka erinevate õigusaktide ja regulatiivsete nõuete täitmisega.

Tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi eesmärk on seista vastu volitamata tegevustele, mille eesmärgiks on põhjustada tarneahelale kahju. Süsteem aitab säilitada saadetiste terviklikkust ja kaitsta väärtuslikku vara, k.a töötajaid. Läbimõeldud rakendamise korral aitab ISO 28000 juurutamine vähendada erinevaid häireid ja vargusi ning võidelda salakaubanduse ja piraatlusega.

Tegemist on riskipõhise juhtimissüsteemiga, mis lõimib toimivaks tervikuks turvalisuse juhtimise poliitika, eesmärgid, juhtimiskavad, protseduurid, tavad, protsessid, ohjemeetmed, erinevad dokumendid ja ressursid.

ISO 28004 annab juhised tarneahela turvalisuse tagamise juhtimissüsteemi väljaarendamiseks. Standardi seerias on veel valdkonnaga seonduvaid standardeid, kuid esialgu alustame kahest kõige olulisemast.
Standardite sisu ja rakendamist käsitletakse asjakohastel koolitustel (vt koolituskalender).

Tunned huvi?