TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

ISO 9000:2005 eestikeelne versioon lõpuks valmis


Meil on hea meel teatada, et ilmunud on kauaoodatud Eesti standard EVS-EN ISO 9000:2007 „Kvaliteedijuhtimissüsteemid. Alused ja sõnavara”. See sisaldab rahvusvahelise standardi ISO 9000:2005 „Quality management systems - Fundamentals and vocabulary” ingliskeelset teksti paralleelselt eestikeelsele tekstile.

Standardi tõlkis TTÜ teadur Tiia Tammaru ning see on heaks kiidetud juhtimissüsteemide tehnilise komitee EVS/TK33 poolt. Standardi lõppredaktsiooni koostamisele aitasid kaasa mitmed asjatundjad, nagu Det Norske Veritas Eesti OÜ, TÜV Eesti OÜ, Tallinna Tehnikaülikool, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Tehnilise Järelevalve Inspektsioon, AS Metrosert ja TJO Konsultatsioonid.

Uut standardit on eelmisega võrreldes kaasajastatud ning võetud arvesse ka teiste, vahepealsel perioodil avaldatud juhtimissüsteemide standardites kasutatud termineid.

Olulisi muudatusi eestikeelses versioonis on tehtud mõõteprotsessidega seonduvate terminitega. Uuendused on kooskõlastatud Eesti metroloogia tippspetsialistide kasutatavate terminitega.

Ka mõistetevahelisi seoseid kujutavaid diagrammid on kaasajastatud. Nendel on graafiliselt esitatud kvaliteedijuhtimissüsteemide spetsiifiliste valdkondade terminite vahelised seosed.
 
NB: Need organisatsioonid, kelle ohjatavate dokumentide loetelus on märgitud ka ISO 9000, peaksid kindlasti üle kontrollima, et on vana versiooni uuega asendanud! Nüüd kehtetu eestikeelse versiooni uuega asendada.

Uut standardit on võimalik tellida siit.

TJO Konsultatsioonid