TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Avanemas on tehnoloogiainvesteeringu toetuse esimene voor


EAS avab 15. septembril 2008 tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetuse esimese vooru. Programmi eelarve aastani 2013 on 680 miljonit krooni.

Taotlemine toimub voorude kaupa. Esimeses voorus kuulub jagamisele 110 miljonit krooni. Projekti minimaalne maksumus 1 miljon krooni, ühistaotluse puhul 2 miljonit krooni.Toetuse eesmärgiks on suurendada tööstusettevõtjate tootlikkust ja ekspordipotentsiaali ning toodete lisandväärtust, avada uusi turge ja toetada töötajate ümberpaiknemist suuremat lisandväärtust loovatele töökohtadele.

Toetatavad tegevused on:

  • tööstusettevõtja põhitegevusalaga seotud uue või kasutatud materiaalse vara soetamine või kapitaliliisingu I sissemakse (kui liisinguga kaasneb väljaostmise kohustus)
  • projekti raames soetatud materiaalse vara seadistamine ja häälestamine seadme või masina tarnija poolt
  • soetatud materiaalse vara kasutuselevõtuks vajaliku immateriaalse vara (litsentsid, patendid jne) soetamine juhul, kui see liidetakse taotleja põhivarale ja seda käsitletakse amortiseeruva varana

Projekt võib kesta kuni 36 kuud.

Toetuse piirmäärad

  • suurettevõtete puhul kuni 20% abikõlblikest kuludest
  • VKE-de puhul kuni 40% abikõlbulikest kuludest
  • ühistaotluste puhul 20% abikõlbulikest kuludest ning 40% abikõlbulikest kuludest juhul kui ühistaotluse partneritest vähemalt 50% on VKEd

TJO Konsultatsioonid meeskond on teile soovi korral toeks tehnoloogiainvesteeringu taotlemiseks vajaliku äriplaani ja investeeringustrateegia väljatöötamisel.

Huvi korral või täpsema info saamiseks võtke meiega julgesti ühendust, oleme meelsasti valmis vastama teie küsimustele täpsemalt!