TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Uudised

Uudiste arhiivFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Eurostars - Euroopa innovatsiooni programm


25. veebruarini 2010 saab Eurostars'i programmi raames esitada taotlusi rahvusvaheliseks koostööks tootearenduse vallas.

Eurostars'i eesmärk on rahastada turusuunitlusega väikeste ja keskmiste ettevõtete rahvusvahelist uurimis- ja arendustegevust.

Toetuse taotlemisel peab projekti eestvedajaoks olema väike- või keskmine ettevõte, mis investeerib vähemalt 10% oma käibest või täistööajaga töötavate töötajate tööajast uurimis- ja arendustegevusse. Projektis peab osalema vähemalt kaks osalist kahest erinevast Eurostarsi programmiga liitunud riigist. Iga riigi ettevõtet rahastatakse läbi kohalike fondide (Eestis EASi kaudu).

Eurostars'i projekt võib olla suunatud ükskõik millisesse tehnoloogilisse valdkonda, kui sel on tsiviileesmärk ja on suunatud uute toodete, teenuste või protsesside väljatöötamisse. Selle eesmärgid peavad olema ajendatud turuvajadustest ning projekti maksimaalseks kestvuseks saab olla kolm aastat. Toode peab olema valmis turule viimiseks kahe aasta jooksul alates projekti lõpetamisest (kliinilisi katseid nõudvates projektides biotehnoloogia, biomeditsiini ja meditsiini valdkonnas peavad algama toote katsed kahe aasta jooksul).

Toetuse taotlemiseks tuleb leida koostööpartner(id) ja hiljemalt 25. veebruariks 2010 esitada Eurostarsile taotlusvorm koos aastaaruande ja konsortsiumilepingu mustandiga.

Kui soovite programmi kohta rohkem teada või meie abi projektide ettevalmistamisel ja elluviimisel, siis andke palun meile sellest teada. TJO Konsultatsioonid konsultandid on nõustanud paljusid ettevõtteid nende uute toodete ja teenuste väljatöötamisel.