See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Main content section
Konsultatsioon

Labori kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamine ISO 17025 alusel

Standard ISO/IEC 17025 määrab kindlaks üldnõuded katse- ja kalibreerimislaborite kompetentsusele, erapooletusele ja järjekindlale tegutsemisele.

Standard on rakendatav kõigile organisatsioonidele, mis teostavad katsetusi ja kalibreerimistoiminguid, sõltumata nende töötajate arvust. Laborite klientide ja teiste osapoolte jaoks on ISO/IEC 17025 standardile vastavalt akrediteeritud juhtimisüsteem kompetentsuse ja erapooletuse kinnituseks.

Eesmärk

Konsultatsiooniprojekti eesmärgiks on muuta kate- või kalibreerimislabori töökorraldus efektiivsemaks ja läbipaistavamaks ning viia kvaliteedijuhtimissüsteem tasemele, mis on vastavuses ISO/IEC 17025 standardis toodud nõuetega ja valmis akrediteerimiseks.

Sisu ja tegevused

Meie kogemuste põhjal annab parimaid tulemusi juhtimissüsteemi väljaarendamisel väljaõppe, nõustamise ja auditite kombinatsiooni kasutamine. Töötame sisulises partnerluses kliendi meeskonnaliikmetega. Koolitame töötajaid standardi nõuete osas ning arutame organisatsiooni töökorralduse erinevad aspektid läbi väiksemates töögruppides. Konsultant on eelkõige sisuliseks moderaatoriks, kuid tema rolliks on tavaliselt ka juhtimissüsteemi asjakohane ning lihtne dokumenteerimine.

Juhtimissüsteemide nõustamisprojekt on reeglina jaotatud neljaks etapiks:

1. Organisatsiooni hetkeolukorra ja vajaduste analüüsimine
2. Lahenduste väljatöötamine ja kvaliteedijuhtimissüsteemi väljaarendamine
3. Uuendatud juhtimissüsteemi juurutamine
4. Auditite programmi käivitamine

Tulemus

Projekti lõppresultaadiks on välja arendatud ISO 17025 nõuetele vastav labori kvaliteedijuhtimissüsteem, mis on valmis akrediteerimiseks.

Ajagraafik

Projekti kestvus sõltub organisatsiooni suurusest ja olemasoleva juhtimissüsteemi korrastatuse astmest. Tavaliselt on projekti kestuseks 6-9 kuud.

MIKS VALIDA PARTNERIKS TJO KONSULTATSIOONID?

  • Meie meeskond on enam kui 20 tegutsemisaasta jooksul nõustanud juhtimissüsteemide arendamise valdkonnas enam kui 400 organisatsiooni;
  • Läbimõeldud metoodika, kogemused ja kliendikesksus tagavad nii efektiivse nõustamisprojekti läbiviimise kui ka minimaalse aja- ja halduskulu loodud juhtimissüsteemi tööshoidmisele tulevikus;
  • Julgeme end pidada standardiseeritud juhtimissüsteemide valdkonnas Eesti juhtivaks kompetensikeskuseks;
  • Meie poolt on aastate jooksul eesti keelde tõlgitud hulgaliselt juhtimissüsteemide standardeid, s.h. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 jpt;
  • Viime regulaarselt läbi nii juhtimissüsteemide nõudeid ja auditeerimist tutvustaid avalikke koolitusi.

Toimumisaeg, -koht ja hind

Aeg ja koht lepitakse eraldi kokku ning hind sõltub projekti sisust.

Soovid konsultatsiooniteenuste kohta rohkem infot?