See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Peamise sisu sektsioon

Digidiagnostika toob välja ettevõtte arengu- ja efektiivsuse tõstmise võimalused

Jussi Onoper
Juhatuse esimees, konsultant ja koolitaja

TJO Konsultatsioonid on viinud paljudes tootmisettevõtetes läbi efektiivsuse tõstmise võimaluste analüüse. Viimase aasta jooksul on aktuaalseks muutunud analüüsi läbiviimine digidiagnostika formaadis. Seda peamiselt just seetõttu,  et EAS  toetab tööstusettevõtetes digidiagnostika läbiviimist kuni 70% ulatuses ja seetõttu annab see võimaluse viia läbi põhjaliku analüüsi, millel on ettevõttele suur väärtus.

Ei tasu lasta ennast nimest hirmutada! Paljudel ettevõtjatel on tekkinud halb eelhoiak erinevate diagnostikate läbiviimise suhtes. Sageli võetakse seda kui vormitäidet.  Teine levinud eksiarvamus on see, et keskendutakse vaid digitaliseerimisele. Digidiagnostika läbiviimine professionaalse partneri poolt aitab need hirmud seljatada.

Tegelikkuses on digidiagnostika näol tegemist põhjaliku ja hästi praktilise väljundiga analüüsiga, mille raames kaardistame ettevõtte tänase olukorra, analüüsime tulevikuplaane ning aitame luua selge ja tervikliku nägemuse ettevõtte arenguvõimalustest, sh efektiivsuse tõstmise võimalustest.

Efektiivsuse tõstmise võimaluste väljaselgitamisel keskendume 3 valdkonnale:

  1. Digitaliseerimisvõimalustele – püüame hinnata, millistes valdkondades tasuks ettevõttel rakendada digitaliseerimist, sest see annaks kavandavate mahtude juures märkimisväärse efekti efektiivsuse tõstmisel.
  2. Automatiseerimise võimalustele – püüame hinnata efektiivsuse tõstmise võimalusi automatiseerituse astme tõstmisel. Siinkohal on oluline mõista kliendi tööprotsesside eripärasid ja võtta arvesse ka praeguseid ja kavandatavaid mahtusid. Eesti ettevõtete mahtusid arvestades ei tasu mõnes valdkonnas täisautomaatsed lahendused ennast lihtsalt ära, kuigi sellised võimalused on olemas.
  3. Muude efektiivsuse tõstmise võimaluste väljapakkumisele – ettevõtete töökorraldust annab efektiivsemaks muuta ka paljude teiste võtete abil. Sageli on tegemist nn madalal rippuvate viljadega, mille elluviimine on lihtne, kiire ja ei eelda olulist rahalist või ajalist investeeringut.

TJO Konsultatsioonid puhul on tegemist pikaajaliste kogemustega firmaga, mis ei keskendu ühegi tarkvara müümisele-pakkumisele. Meie eesmärgis on leida oma leida oma klientide arengu toetamiseks kõige optimaalsemad ja vajalikumad lahendused.

Digidiagnostika väljundiks on aruanne. Aruandes toome välja tänase töökorraldusega seonduvad raiskamised ja nende vähendamise võimalused konkreetsete ja praktiliste ettepanekutena. Pakume ühtlasi välja pikaajalise teekaardi, mis toob samm-sammult ja selgete prioriteetide alusel välja protsesside efektiivsuse tõstmise, digitaliseerimise ja automatiseerimise alased parendusettepanekud koos hinnanguga väljapakutud meetmete tasuvusele.

Digidiagnostikat kasutanud kliendid on teenusega igati rahule jäänud. Meie klient Adam BD AS, ettevõtte, mis tegeleb valguslahenduste ja jõuluvalgustuse tootmisega, jagas digidiagnostika projekti läbiviimise järel oma tagasisidet: “Tulemus ületas ootusi. Me ei arvanudki, et tuleb nii põhjalik digidiagnostika aruanne. See oli kõikehõlmav analüüs. Aruandes on palju asjalike soovitusi,” (Martin Makarevitš, Adam BD AS). 

Loe lähemalt digidiagnostikast  https://www.tjo.ee/konsultatsioon/tootmisettevotte-digidiagnostika/

Kas tunned teema vastu huvi?