Toiduohutuse juhtimissüsteemi siseaudiitorite koolitus
Toiduohutuse juhtimissüsteemi standard ISO 22000 eeldab organisatsioonilt regulaarselt siseauditite läbiviimist, et anda hinnang juhtimissüsteemi vastavusele ning leida parendusvõimalusi. Üheks võimaluseks siseauditite korraldamisel on koolitada välja oma organisatsiooni töötajate seast siseaudiitorid, kes hakkavad regulaarselt siseauditeid läbi viima.
Sihtgrupp
Koolitus on suunatud spetsialistidele ja juhtidele, kelle ülesandeks on toiduohutuse juhtimissüsteemi siseauditite läbiviimine. Tegemist on väljaõppekoolitusega, millel osalemise eelduseks on ISO 22000 standardi nõuete tundmine.
Koolitus sobib ka juba kogenud siseaudiitoritele, kes ei ole mõnda aega praktikas siseauditeid läbi viinud ning soovivad oma teadmisi ja oskusi värskendada.
Eesmärk
Koolituse eesmärk on anda osalejatele vajalikud teadmised ja oskused toiduohutuse juhtimissüsteemi sisemiste auditite ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.
Sisu
Koolitus aitab vastata osalejate järgmistele küsimustele:
- Millised on ISO 22000 nõuded toiduohutuse juhtimissüsteemile?
- Mida on tarvis teha, et viia olemasolev juhtimissüsteem vastavusse ISO 22000 nõuetega?
- Kuidas valmistada ette ja viia läbi toiduohutuse juhtimissüsteemi sisemisi auditeid?
Teemad:
- Toiduohutuse juhtimissüsteemi standardi nõuded (ISO 22000), võrdlused enesekontrolli süsteemiga
- Sisemiste auditite samm-sammuline protsess
- Auditi ettevalmistamine
- Millele pöörata tähelepanu toiduohutuse juhtimissüsteemi auditeerimisel
- Auditi läbiviimine
- Auditi tulemuste analüüsimine ja vormistamine (siseauditi töödokumendid)
- Järelauditite läbiviimine
Metoodika
Koolitusel vahelduvad lühiloengud arutelude ja praktiliste harjutustega. 2 päeva jooksul läbitakse kogu siseauditi protsess alates ettevalmistusest kuni kokkuvõtete tegemiseni. Koolituse käigus viiakse läbi ka praktiline õppeaudit, mis annab osalejatele praktilise kogemuse ning vajaliku ettevalmistuse tulemuslike siseauditite läbiviimiseks.
Koolitus lõpeb kirjaliku eksamiga.
Tulemus
Koolituse tulemusena on osalejad võimelised auditi tulemuslikult ette valmistama, läbi viima ja tulemusi hindama ning asjakohaselt dokumenteerima. Audiitori tunnistuse saamiseks tuleb koolituse lõpus edukalt sooritada eksam.